Zobacz
ranking prac

KONKURS dla Szkolnych Kas Oszczędności - edycja 2016/2017

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) to program edukacji finansowej dla uczniów szkół podstawowych. Co roku uczestniczące w nim szkoły mają okazję zaprezentować swoje działania i zmierzyć się z innymi w „Konkursie dla SKO”.


SKO
Historia Szkolnych Kas Oszczędności w PKO Banku Polskim sięga połowy lat 30. ubiegłego stulecia. Aktualnie w prowadzonym przez PKO Bank Polski programie SKO uczestniczy ok. 4,5 tys. szkół podstawowych z całego kraju (co trzecia taka placówka w Polsce). W serwisie internetowym SKO swoje konta założyło już ponad 150 tys. dzieci, a oferta edukacyjna dociera do 1 miliona uczniów.

Konkurs dla SKO
W organizowanym od pół wieku konkursie co roku bierze udział kilkaset szkół z całej Polski. Tradycyjnie kolejne edycje odbywają się na szczeblu regionalnym oraz krajowym. Konkurs ma na celu wyróżnienie tych szkół, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością. Listę placówek nagrodzonych w etapie regionalnym znaleźć można na stronie internetowej Banku w zakładce SKO. Na szczeblu krajowym w rywalizacji zmierzy się 11 najlepszych szkół podstawowych z całej Polski. Wysokość budżetu, jaki PKO Bank Polski przeznaczył ogółem na nagrody w tej edycji Konkursu, wynosi ok. 0,5 mln złotych.

Ocena prac
Jedenaście prezentacji laureatów etapu regionalnego oceni specjalnie powołana w tym celu Komisja Konkursowa, która zadecyduje o tym, kto zdobędzie nagrodę główną w Konkursie, czyli 20 tys. zł. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w obecnej edycji Konkursu, na swoich faworytów można głosować za pośrednictwem Internetu. Szkoła, która zdobędzie w ten sposób najwięcej głosów, otrzyma „Nagrodę Internautów” o wartości 10 tys. zł. Regulamin Konkursu.